Słowa w ciemności. Rozmowy z dziećmi. Rozmowa z dzieckiem

Dodane: Piątek, 04 Grudzień, 2020  08:58
  • Kategoria: Książki i czasopisma / Pozostałe
  • Cena: 25 zł

Opis oferty:

Słowa w ciemności.
Rozmowy z dziećmi.
Vanda Juknaitė

Liczba stron: 120
Oprawa: miękka
Format: A5

Vanda Juknaitė (ur. 1949) – litewska pisarka, pedagog, działaczka społeczna zaangażowana w pomoc bezdomnym dzieciom. Mieszka i pracuje w Wilnie. Pomysłodawczyni i współorganizatorka obozów letnich dla „dzieci ulicy” i małoletnich przestępców. Autorka powieści, dramatów, opowiadań, a także dwóch książek związanych z jej działalnością społeczną: Išsiduosi. Balsu (Zdradzisz się. Głosem) oraz Słów w ciemności. Rozmów z dziećmi. Twórczość Vandy Juknaitė była na Litwie wielokrotnie nagradzana, a jej utwory tłumaczono na język angielski, łotewski, niemiecki, rosyjski, szwedzki i hebrajski. Słowa w ciemności… to pierwsza pozycja tej autorki wydana w Polsce.
Książka to zbiór 16 refleksyjnych wywiadów przeprowadzonych z dziećmi, które w swoim życiu doświadczyły wielu cierpień. Rozmowy dotyczą codzienności oraz wielu wartości i uniwersalnych prawd: dobra i zła, Boga, samotności, cierpienia, śmierci, miłości, sensu życia, szczęścia, rodziny, relacji z rodzicami, dóbr materialnych. Rozmowy toczą się o tym, kim jest i kim powinien być drugi człowiek.
Rozmawiając z dziećmi, pisarka porusza trudne tematy, można powiedzieć - "dorosłe". Rozmówcy Juknaite? – m.in. dziewięcioletni chłopiec z rozbitej rodziny, trzynastoletni Janek z rodziny wielodzietnej, jedynaczka Elza, której rodzice przez ponad rok byli w śpiączce po wypadku samochodowym, niewidoma od urodzenia Loreta, obdarzona jednocześnie słuchem absolutnym, młodociani przestępcy odsiadujący pierwsze wyroki, upośledzony umysłowo chłopiec - radzą, skąd czerpać siły w ciężkich doświadczeniach, opowiadają o cierpieniu, ubóstwie, odrzuceniu i o okrucieństwie. Osobowość i doświadczenie rozmówców sprawiają, że każdy z wywiadów ukazuje inny świat.
Książka ma wymowę uniwersalną, dotyka problemów istotnych w każdym kręgu kulturowym, porusza autentycznością. Tę książkę powinien przeczytać każdy.

Pełny opis książki znajdują się pod poniższym linkiem:

http://wydped.pl/poradniki-psychologiczno-pedagogiczne/139-slowa-w-ciemnosci.html

ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ
www.wydped.pl

tel. 41 346 21 81
tel./faks 41 346 21 80
tel. 41 366 07 01
kom. 692 - pokaż numer telefonu -
e-mail: handel(małpa)wydped.pl

ZOBACZ INNE OGŁOSZENIA UŻYTKOWNIKA
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 8MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Kielce
Marcin
Na Lento.pl od 09 sie 2018
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków